W dniach 13-17 sierpnia 2018 roku Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował wycieczkę w Góry Stołowe. W wycieczce udział wzięło 27 osób.
Już w pierwszym dniu pobytu wszyscy uczestnicy zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec 919 m n.p.m., spacerowano w labiryncie skalnym „Błędne Skały”, skąd udano się pieszo do Kudowy Zdroju, gdzie wypoczywano w tamtejszym Parku Zdrojowym.
W następnym dniu trasa wędrówki górskiej wiodła przez Radkowskie Skały i Skalne Grzyby; następnie zwiedzono Wambierzyce i wypoczywano w Parku Zdrojowym w Polanicy Zdrój.
Kolejnego dnia zwiedzano słynny browar Opat w Brumov (Czechy), a następnie ze schroniska Hvezda przez Brumovskie Steny udano się do Slavny.
Będąc w Górach Stołowych w programie nie mogło zabraknąć Skalnego Miasta Adrspach w Czechach, gdzie podziano przedziwne formy skalne i pływano łódka po znajdującym się tam jeziorze.
W ostatnim dniu szlak górski prowadził przez schronisko Muflon, zwiedzono Duszniki Zdrój z Dworkiem Chopina, podziwiano panoramę Kotliny Kłodzkiej z obrywu skalnego w Bardzie i zwiedzono Park miniatur „Minieuroland” w Kłodzku, który wszystkich zachwycił, ze względu na znajdujący się tam ogród wykonany z tysięcy kwiatów.
Wszyscy wrócili zrelaksowani i wypoczęci, snując plany
o kolejnych wyjazdach.
Wycieczkę prowadzili:
Dorota Pańkowska i Jan Chodorski