Tradycyjny rajd „Powitanie wiosny” 1 kwietnia 2017. Udział wzięło ok. 150 osób – grupy młodzieży pod opieką nauczycieli i wychowawców, dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami, członkowie i sympatycy naszego Oddziału, grupa rowerzystów z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Na kole”. Trasy rajdu wiodły przez rezerwat Jodłowy. Zakończenie odbyło się w pięknym ośrodku na Wałach, gdzie dzięki pomocy i uprzejmości Pana dyrektora oraz pracowników Ośrodka Wypoczynkowego „Wały” mogliśmy skorzystać z miejsc na grilla i ognisko oraz przeprowadzić różne sportowe konkurencje. Rajd był dofinansowany z Urzędu Miejskiego w Brzegu Dolnym w ramach projektu „Odkrywaj z nami świat dla siebie” – rozwój turystyki krajoznawczej w Gminie Brzeg Dolny.