W dniach 15-18 maja 2015 r. Oddział Miejski PTTK „ROKITA” w Brzegu Dolnym zorganizował wycieczkę do Sandomierza – Lublina – Zamościa – Kozłówki – Nałęczowa – Kazimierza Dolnego.
W wycieczce udział wzięło 50 osób. Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie zwiedzono najważniejsze zabytki tych miast z poszczególnych stylów architektonicznych – od romanizmu, gotyku, renesansu i baroku aż po współczesność. Podziwiano i zachwycano się układem architektoniczno-urbanistycznym tych miast z minionych epok. W Lublinie korzystając z Nocy Muzeów zwiedzono ponad program trudno dostępną dla turystów kaplicę zamkową św. Trójcy, basztę zamkową i muzeum z najważniejszym jego skarbem – obraz Unii Lubelskiej z 1869 roku pędzla Jana Matejki.
W Kozłówce zwiedzono Pałac Zamoyskich wraz z parkiem, natomiast w Nałęczowie wypoczywano w Parku Zdrojowym delektując się wodą zdrojową i gorącą czekoladą. Nie tuzinkowym było również spotkanie z Bolesławem Prusem na ławeczce obok Pałacu Małachowskich.
Podczas zorganizowanej wycieczki nie zapomniano również o oddaniu czci ofiarom obozu koncentracyjnego na Majdanku.
Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zwiedzane miasta są bezapelacyjnie warte zobaczenia i zapowiedzieli powrót do nich.

Wycieczka cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w dniach 21-24 maja zorganizowano drugą grupę 47 osobową.

kierownik wycieczki: Jan Chodorski

 

[Not a valid template]