28 października 2019 r. odbył finał V Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego „PeTeTeKowisko”. Tym razem zadanie było tylko jedno- Opracowanie scenariusza ciekawej 1 dniowej wycieczki turystyczno- krajoznawczej w naszym powiecie.
Do Turnieju zgłosiło się sześć drużyn. Finał odbył się w sali kawiarnianej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. Jury złożone z członków Zarządu naszego Oddziału oraz gościnnie pana wicestarosty w ocenie brało pod uwagę:
1. Tematykę i spójność tematyczną wycieczki
2. Wartości informacyjne i poznawcze.
3. Liczba ciekawych obiektów na trasie wycieczki.
4. Formę opisu wycieczki.
5. Sposób prezentacji w czasie 6-8 min. (film, slajdy, przekaz słowny…itp)
Poziom przygotowanych prac był wyrównany, wszystkie drużyny przygotowały ciekawe propozycje wycieczek, warte upowszechnienia.
I miejsce ex aequo:
Liceum Ogólnokształcące im. J. M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym (Julia Ryglowska, Klaudia Siwek, Gabriel Sówka, opiekun – Joanna Romaniuk)
Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym (Oliwia Kędzierska, Dobrosława Madej, Martyna Mikos, Natan Szewczyk, Jakub Szczepny, opiekun – Joanna Urbańska)
II miejsce:
Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym (Andrzej Czech, Maciej Nawrot, Maciej Dudek, Konrad Kobosa, Tobiasz Oryński, opiekun – Lucyna Dudek)
III miejsce:
Zespół Szkół Społecznych w Wołowie (Julia Kolbusz, Oliwia Bossy, Mateusz Karbowniczek, opiekun – Bogusława Jodłowska)
Wyróżnienia:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzegu Dolnym (Henryk Ryczko, Marcin Kustra, opiekun – Sławomir Magierski)
Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Wołowie (Magdalena Adamczewska, Marcel Wesołowski, Izabela Bąk, Klaudia Kowaliszyn, Oliwia Walichnowska, opiekun – Bożena Jezierska-Wojdyła)
Fundatorami nagród byli tradycyjnie PCC Rokita i Burmistrz Brzegu Dolnego, dodatkowego wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe. Fundatorom serdecznie dziękujemy.