SEZON TURYSTYCZNY ROZPOCZĘTY!!!
23 kwietnia 2022r. 49-osobowa grupa turystów wybrała się do Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli Pogórza i Gór Kaczawskich.  Kraina Wygasłych Wulkanów to 500 mln lat historii Ziemi na powierzchni 1300 km2. Piękna przyroda, unikatowe skały i zamki na szczytach wygasłych wulkanów.
Zaczęliśmy od Złotoryi- stolicy polskiego złota. W Muzeum Złota obejrzeliśmy kolekcje minerałów i skał występujących na Dolnym Śląsku, kolekcję najpiękniejszych agatów, „Złotą Salę”, która prezentuje historię, miejsce występowania złotego kruszcu, narzędzia do poszukiwania złota wraz ze złotem. Na spacerze po mieście podziwialiśmy stylowe kamieniczki, zabytkowe świątynie, fortyfikacje miejskie. 
Następny był Zamek Grodziec – okazała budowla na szczycie bazaltowego wzniesienia zapewnia odwiedzającym niepowtarzalny, baśniowy klimat.
Podziwialiśmy ekspozycje skalne o unikalnych walorach geologicznych – Organy Wielisławskie i Krucze Skały.  Z wieży widokowej na wzgórzu Zawodna oglądaliśmy panoramę Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich.
A nasza przewodniczka – pani Grażyna wzbogaciła naszą wycieczkę również o walory botaniczne zwracając uwagę na wszystkie spotkane po drodze wiosenne kwiatki.

                                                                                            Elżbieta Węgrzynowska

ps. wycieczkę przygotowała Gosia Polc