W dniach 14-15 lutego 2015 roku Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował wyjazd walentynkowo-karnawałowy do Szklarskiej Poręby. W imprezie udział wzięło 50 osób.
W pierwszym dniu pobytu część uczestników korzystając z bardzo dobrych warunków narciarskich wypoczywało szusując na nartach, a pozostali czerwonym szlakiem poprzez Wodospad Kamieńczyk i Halę Szrenicką zdobyli Szrenicę (1362 m n.p.m.). Aktywnemu wypoczynkowi sprzyjała prawdziwa zimowa aura i słońce.
Po całym dniu górskiej aktywności, uczestnicy wycieczki bawili się na balu karnawałowym zorganizowanym w Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety”. Uczestnicy zadbali o klimat bardzo dobrej atmosfery i przygotowali sobie stroje karnawałowe. O oprawę muzyczną zabawy i konkursy humorystyczne zadbał DJ Jarek. Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.
W drugim dniu pobytu udano się czerwonym szlakiem turystycznym na spacer w Góry Izerskie na Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) skąd podziwiano panoramę Karkonoszy ze Szrenicą na czele. Następnie regenerowano siły w tamtejszym schronisku górskim i ogrzewano się przy kominku. W drogę powrotną do Szklarskiej Poręby udano się żółtym szlakiem w kierunku Zakrętu Śmierci.

Wycieczkę prowadzili: Dorota Pańkowska i Jan Chodorski

 

[Not a valid template]