W dniach od 10 do 13 września Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował II edycję wycieczki po Warmii i Mazurach. Udział w wycieczce wzięły 43 osoby. Zwiedzanie rozpoczęto od Zamku Biskupów Warmińskich z XIV w. w Lidzbarku Warmińskim i pozostałych zabytków miasta. Następnie udano się do kościoła i klasztoru w Stoczku Klasztornym, miejsca więzienia w latach 1953-1954 Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W kolejne dni zwiedzono pałac rodziny Lehndorffów z XV w. i przystań żeglarską w Sztynorcie, kwaterę Hitlera w Gierłoży, zamki krzyżackie w Kętrzynie i Rynie, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, gdzie wysłuchano koncertu organowego,
twierdzę Hermana von Boyena w Giżycku oraz miasto portowe Mikołajki oraz zorganizowano 2-godzinny rejs statkiem „Szlakiem Łabędzim” po Jeziorze Kisajno.
Ostatniego dnia w drodze powrotnej zwiedzono zabytki Starego Miasta w Olsztynie: Katedrę św. Jakuba, Stary Rynek z Ratuszem, Zamek Kapituły Biskupiej, Bramę Górną (Wysoką) i Nowy Ratusz (siedzibę władz miasta).
Tradycyjnie na terenie agropensjonatu w Stręgielku, gdzie zakwaterowano się, zorganizowano spotkanie integracyjne przy ognisku.[Not a valid template]