W dniach 27-29 listopada 2015 roku Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował wyjazd na Andrzejki do Szklarskiej Poręby. W imprezie udział wzięły
81 osoby.
W pierwszym dniu pobytu zorganizowano zabawę integracyjną w Ośrodku Wypoczynkowym ‘Sudety” w Szklarskiej Porębie, gdzie zakwaterowano się.
W drugim dniu pobytu udano się na wycieczkę w Góry Izerskie. Z Polany Jakuszyckiej (886 m n.p.m.), przez Rozdroże pod Równią (zielonym szlakiem) i Rozdroże pod Izerskimi Garbami (czerwonym szlakiem), udano się na Wysoki Kamień 1058 m n.p.m., gdzie odpoczywano w schronisku górskim. Następnie czerwonym szlakiem udano się do Szklarskiej Poręby. Ogółem turyści pokonali 13 km trasy górskiej. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyjała prawdziwa zimowa aura.
Po całym dniu górskiej aktywności, uczestnicy wycieczki bawili się na balu Andrzejkowym zorganizowanym w Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety”. Uczestnicy zadbali o klimat bardzo dobrej atmosfery. O oprawę muzyczną zabawy, wróżby i magię iluzji zadbał DJ Jarek. Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.
W trzecim dniu pobytu udano się do Harrachova, gdzie zwiedzono Muzeum Szkła, Hutę Szkła, Browar Harrachov i kaplicę św. Elżbiety z kryształowym dzwonem.
Wszyscy wrócili zrelaksowani i wypoczęci, snując plany o kolejnej zabawie karnawałowej.
Wycieczkę prowadzili: Dorota Pańkowska i Jan Chodorski[Not a valid template]