Zapraszamy serdecznie do włączenia się do akcji prowadzonej przez międzynarodową organizację pozarządową Amnesty International, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka.

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Każdy może zorganizować Maraton! Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Osoby, które chciałyby włączyć się do tej humanitarnej akcji mogą przyjść do biura Oddziału Miejskiego PTTK przy ul. Zwycięstwa 5 w Brzegu Dolnym, w poniedziałek, wtorek lub środę (7,8 i 9 grudnia 2015) w godz. 15 – 18.

Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W maju br., gubernator Delty (Nigeria) odpowiedział na naciski ze strony aktywistów i aktywistek Amnesty i ułaskawił Mosesa Akatugbę, który został skazany na śmierć w wieku 16 lat za kradzież 3 telefonów. Moses był bohaterem ubiegłorocznego Maratonu.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których piszemy w tym roku , znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maratonu Pisania Listów w naszym biurze.

DOŁĄCZ DO NAS 7- 9 GRUDNIA 2015 r.  NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE !!! ZAPRASZAMY !!!