W dniach 24-26 listopada 2017 roku Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował wyjazd na Andrzejki do Karpacza. W imprezie udział wzięły 103 osoby.
W pierwszym dniu pobytu zorganizowano zabawę integracyjną w Ośrodku Wypoczynkowym „Nowa Królowa Karkonoszy”, gdzie zakwaterowano się.
W drugim dniu pobytu udano się na wycieczkę górską w Karkonosze: Karpacz Górny-Świątynia Wang, Schronisko Strzecha Akademicka (Polana Złotówka) i Schronisko Samotnia w Kotle Małego Stawu, gdzie odpoczywano. Ogółem turyści pokonali dystans 10 km trasy górskiej. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyjała zimowa aura.
Po całym dniu górskiej aktywności, uczestnicy wycieczki bawili się na balu Andrzejkowym. Uczestnicy zadbali o klimat bardzo dobrej atmosfery. Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.
W ostatnim dniu pobytu turyści poprzez zaporę wodną na Łomnicy udali się do Kaplicy św. Anny w Sosnówce, gdzie nabrawszy w usta wody ze Źródła Miłości okrążyli siedmiokrotnie kaplicę. Bo jak legenda głosi, kto okrąży kaplicę siedem razy z wodą w ustach nie roniąc ani jednej kropli, tego czeka szczęście w miłości. Teraz tylko czekać na efekty !!!
Wszyscy wrócili zrelaksowani i wypoczęci, snując plany o kolejnej zabawie, tym razem karnawałowej w lutym w Szklarskiej Porębie.

Dorota Pańkowska i Jan Chodorski