14 – 24 czerwca 2015r. 51 osobowa grupa turystów spędziła na wycieczce bałkańskimi szlakami zorganizowanej na zamówienie naszego Oddziału przez wrocławskie biuro Margo Travel. Rozpoczęto od Sarajewa gdzie zwiedzono muzułmańską starówkę, fotografowano się na moście, miejscu zamachu na arcyksięcia Ferdynanda i zrobiono pierwsze zakupy na tureckim bazarze. W drugim dniu międzynarodową drogą o szerokości naszych ścieżek rowerowych, bardzo krętą i pnącą się wśród gór wyruszono do miasteczka Kruji w Albanii. Choć droga budziła grozę widoki były niezapomniane.
W Kruji zwiedzono muzeum poświęcone bohaterowi narodowemu Albanii- Skandenbergowi i muzeum etnograficzne. Następnie, po noclegu w luksusowym hotelu wyruszono przez Tiranę do Ochrydu w Macedonii– miasta malowniczo położonego nad Jeziorem Ochrydzkim wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miast wpisanych na tę listę było po drodze więcej: liczący 2500 lat Berat, najpiękniejsze miasto Albanii – Gjiokastra, historyczny Kotor w Czarnogórze i piękny Chorwacki Dubrownik.
Zwiedzono jeszcze Mostar, Medjugorie, Split, Trogir, plażowano w pobliżu Sarandy, maszerowano trasą turystyczną Parku Narodowego Jezior Plitwickich podziwiając przepięknie położone jeziora krasowe tworzące kaskady i wodospady. Na malowniczych bazarach kupowano pamiątki i miejscowe przysmaki oraz napoje wśród których wielkim powodzeniem cieszyła się rakija umilająca wieczorne spotkania integracyjne.
Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że była to jedna z najbardziej udanych zagranicznych wycieczek.