Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, zdobycie Śnieżnika oraz zwiedzenie rezerwatu „Wodospad Wilczki” były celami sobotniej wycieczki Oddziału Miejskiego PTTK „Rokita”.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, która została odkryta przypadkiem w 1966 roku podczas eksploatacji kamieniołomu. W jaskini odkryto szczątki zwierząt epoki lodowcowej m.in. niedźwiedzia jaskiniowego, lwa jaskiniowego i hieny, które w tej jaskini znalazły schronienie przed panującym mrozem. Piękne formy naciekowe  utworzone w jaskini można było podziwiać podczas przejścia krętymi korytarzami.
Później sześćdziesięcioosobowa grupa turystów szlakiem żółtym przeszła do schroniska na Śnieżniku, a co wytrwalsi zdobyli szczyt wznoszący się na wysokości 1425 metrów n.p.m. Droga na szczyt prowadziła w niektórych miejscach po ostatnich już płatach śniegu, który powoli zanika. Śnieżnik jest najwyższym szczytem Sudetów Wschodnich a panorama roztaczająca się z niego przy dobrej widoczności sięga Karkonoszy, Jaseników, Gór Bystrzyckich i Orlickich oraz Ślęży. Czasem – przy bardzo dobrej pogodzie – widać nawet światła Wrocławia, a nawet czeskiej Pragi.
Ostatnim celem wycieczki był wodospad Wilczki w Międzygórzu, do którego grupa dotarła czerwonym szlakiem spod schroniska na Śnieżniku. Dwudziestodwu wodospad jest jedną z kilku atrakcji Międzygórza i warto tam zajrzeć.
Trasę 13,5 km przy różnicy wzniesień przekraczających 750 metrów cała grupa przeszła w dobrym czasie i kondycji.

[Not a valid template]