W niedzielę 23 sierpnia 2015 r. Oddział Miejski PTTK ‘Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował wycieczkę do Kościoła Pokoju w Jaworze, Zamku Czocha, Zamku Kliczków i na Święto Ceramiki w Bolesławcu. W wycieczce udział wzięły 59 osoby.
Ewangelicki Kościół Pokoju pw. Ducha Świętego w Jaworze zachwycił turystów mistrzostwem wykonania i przebogatym barokowym wystrojem. Jest świadectwem burzliwych dziejów Europy i perłą światowego dziedzictwa, zbudowany w latach 1654 – 1655, natomiast w grudniu 2001 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Kościół może pomieścić nawet 6000 tysięcy osób. We wnętrzu kościoła od 20 lat odbywają się Jaworskie Koncerty Pokoju znanych kompozytorów jak: Bach, Mozart, Szymanowski, Chopin.
Zamek Czocha powstał jako obronny zamek graniczny na pograniczu śląsko-łużyckim w latach 1241–1247, w miejscowości Sucha. Na przestrzeni wieków przechodził burzliwe dzieje, wielokrotnie okradany z mebli i wyposażenia, przez Rosjan jak i rodzimych szabrowników. Obecnie mieści się w nim ośrodek hotelowo-konferencyjny, udostępniany do zwiedzania dla turystów. Największe zainteresowanie wzbudziła „studnia niewiernych żon” znajdująca się na dziedzińcu zamku, w której swój żywot kończyły żony poszczególnych właścicieli zamku dopuszczające się zdrady swoich mężów.
Kolejnym ze zwiedzanych obiektów był Zamek Kliczków z końca XIII wieku zbudowany jako warownia graniczna książąt świdnicko-jaworskich, w którym obecnie mieści się centrum hotelowo-konferencyjne ze SPA.
Na koniec wycieczki uczestnicy zagościli na Święcie Ceramiki w Bolesławcu, gdzie na straganach dokonano okazjonalnych zakupów wyrobów ceramicznych. Ceramika bolesławiecka wytwarzana jest od wieków z naturalnych glin kamionkowych, których pokłady znajdują się w okolicach Bolesławca,
w dorzeczu Bobru i Kwisy. Pierwsze naczynia ceramiczne powstały w tym mieście już w czasach średniowiecza.

Jak zwykle turyści powrócili zadowoleni i z bagażem wielu niesamowitych wrażeń.
Wycieczkę prowadzili: Dorota Pańkowska i Jan Chodorski[Not a valid template]