W dniach od 3 do 6 września Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zorganizował wycieczkę po Warmii i Mazurach. Udział w wycieczce wzięły 48 osoby. Zwiedzanie rozpoczęto od Zamku Biskupów Warmińskich z XIV w. w Lidzbarku Warmińskim i pozostałych zabytków miasta. Następnie udano się do kościoła i klasztoru w Stoczku Klasztornym, miejsca więzienia w latach 1953-1954 Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Kolejnego dnia zwiedzono pałac rodziny Lehndorffów z XV w. i przystań żeglarską w Sztynorcie, kwaterę Hitlera w Gierłoży, zamek krzyżacki w Kętrzynie, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, gdzie wysłuchano koncertu organowego; zamek w Reszlu będący letnią rezydencją biskupów warmińskich z XIV w.
Trzeciego dnia zwiedzono twierdzę Hermana von Boyena w Giżycku oraz miasta portowe: Mikołajki i Giżycko oraz zorganizowano 2-godzinny rejs statkiem Dargin „Szlakiem Łabędzim” po Jeziorze Kisajno.
Do niecodziennych należy zaliczyć wizytę w osadzie plemienia Prusów-Galindów położonej u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany, żyjących tam od V w. p.n.e. do XIII w., gdzie na wesoło z humorem zapoznano się z ich historią.
Ostatniego dnia w drodze powrotnej zwiedzono zabytki Starego Miasta w Olsztynie: Katedrę św. Jakuba, Stary Rynek z Ratuszem, Zamek Kapituły Biskupiej, Bramę Górną (Wysoką) i Nowy Ratusz (siedzibę władz miasta).
Tradycyjnie na terenie agropensjonatu w Stręgielku, gdzie zakwaterowano się, zorganizowano zabawę taneczną przy ognisku. Zabawa taneczna towarzyszyła uczestnikom wycieczki również podczas rejsu statkiem.
Wycieczka jak zwykle dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Ze względu na duże zainteresowanie wycieczką, w dniach 10-13 września Oddział PTTK zorganizował drugą grupę 43 osobową po Warmii i Mazurach.

Wycieczkę prowadzili: Dorota Pańkowska i Jan Chodorski

[Not a valid template]