W dniach 16-20 września 2015 r. Oddział Miejski PTTK Rokita zorganizował wycieczkę do Zakopanego, w której udział wzięło 60 uczestników.
W pierwszym dniu w drodze do Zakopanego odwiedzono najstarszą wieś na Podhalu – Ludźmierz, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, do którego w trakcie pielgrzymki w 1997 r. przybył Jan Paweł II. W Zakopanem po zdobyciu Gubałówki i spacerze po Krupówkach zorganizowano przy pensjonacie „U Jakuba”, gdzie zakwaterowano się, zabawę integracyjną przy ognisku i muzyce w wykonaniu kapeli góralskiej. Następnego dnia z Palenicy Białczańskiej poprzez Dolinę Roztoki zdobyto Dolinę Pięciu Stawów i Morskie Oko. Kolejnego dnia poprzez Halę Kondratową – Giewont, gdzie na krzyżu zawieszono proporzec Oddziału własnoręcznie wyhaftowany przez naszego członka PTTK – Jadzię Suchy. Później poprzez Kondracką Kopę i Goryczkową Czubę udano się na Kasprowy Wierch, natomiast pozostała część grupy zdobyła w tym czasie Halę Gąsienicową. W ostatnim dniu udano się do Doliny Kościeliskiej i na Polaną Chochołowską, gdzie odpoczywano w schronisku delektują się pyszną szarlotką z polewą ze śmietany i jagód. Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom powrót na rowerach z Polany Chochołowskiej do Siwej Polany. Odwiedzono także Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Popołudniem zaś ponownie udano się na spacer po Krupówkach. Późnym wieczorem w pensjonacie zorganizowano pożegnalną zabawę taneczną, która trwała do wczesnych godzin porannych. Impreza taneczna była tak udana, że postanowili przyłączyć się do nas zaprzyjaźnieni studenci z Łodzi: Justyna, Julita, Maciej i Robert, zapowiadają, że tylko z naszym oddziałem będą jeździć na kolejne górskie wycieczki, bo u nas panuje wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera, nigdzie indziej niespotykana.
Jak zwykle turyści powrócili zadowoleni i z bagażem wielu niesamowitych wrażeń, zapowiadając powrót do Zakopanego i planując już kolejne trasy górskie.

Kierownik wycieczki: Jan Chodorski

[Not a valid template]