Warszawa da się lubić…

22- 25 września 2016 r. 60 osób odwiedziło stolicę z naszym Oddziałem. Wśród nich była grupka turystów francuskich z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Mont-Saint- Aignan.
Program wycieczki był bogaty i różnorodny. W pierwszym dniu zwiedzono Stare Miasto- m.in. Zamek Królewski, katedrę św. Jana, Rynek, Kaplicę Katyńską w Katedrze Polowej, Pomnik Powstania Warszawskiego, Rynek Starego Miasta, Park Fontann i nowe bulwary nad Wisłą.
Spacerowano Krakowskim Przedmieściem i oglądano zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
W kolejnych dniach zwiedzano m.in. Śródmieście, Powązki, starą Pragę, Aleje Ujazdowskie, dawną dzielnicę Żydowską. Podziwiano panoramę stolicy z tarasu widokowego na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki . Zachwycono się Zespołem Pałacowo-Ogrodowym w Łazienkach, najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie.
Wielkie zainteresowanie i wzruszenie wywołały opowieści znakomitego przewodnika – pana Łukasza Godlewskiego, o ważnych wydarzeniach z okresu II wojny światowej, np. o największej, udanej akcji AK- zamachu na szefa SS, warszawskiego kata – Franza Kutccherę, o bohaterstwie harcerzy Szarych Szeregów, czy eksterminacji mieszkańców dzielnicy Żydowskiej.
Drugiego dnia wieczorem obejrzano w Teatrze Komedia wesoły spektakl w wykonaniu znanych aktorów m.in.Marii Pakulnis, Magdaleny Wójcik, Weroniki Książkiewicz, Przemysława Sadowskiego.
Była też okazja degustacji pączków u Bliklego, czekolady u Wedla i słynnych pyz z Bazaru Różyckiego.
W ostatnim dniu wycieczki zwiedzono Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie coś ciekawego dla siebie i ma szanse przeprowadzenia cekawych eksperymentów z różnych dziedzin nauki.
Wycieczka, choć dość intensywna, była ciekawa i inspirująca.
Elżbieta Węgrzynowska[Not a valid template]